|
Як шкода дивитися на своє дитя, яке сидить за комп’ютером, згорнувшись «калачиком», або йде вулицею, сутулячись.
Щоб такого не сталося, потрібно привчати дитину до фізичного навантаження з перших днів життя. Масаж, плавання, щойно стала на ніжки – дитяча йога, гімнастичні вправи, біг... Ось тут у пригоді і стає особистий приклад батьків, спільні фізкультурні заняття, здоровий спосіб життя, які є головними складовими успіху фізичного виховання у сім’ї.
Батьки зобов’язані оточувати дітей турботою і любов’ю. І це правильно – адже кожен має право на щасливе дитинство. Самовіддана батьківська любов не знає кордонів, але часто вона буває нерозумною. Прагнучи надати максимальну кількість благ, деякі батьки оточують дитину надмірною розкішшю, балують її і тим самим створюють безліч труднощів як для себе, так і для дитини у школі, а пізніше і в самостійному житті. Сімейне виховання є найважливішим етапом у підготовці дитини до школи, а отже, до життя у колективі та висуває до батьківської турботи й любові певні вимоги.
Єдиний шлях до здоров’я та фізичної досконалості – фізична культура, основа здоров’я майбутньої дорослої людини, яка закладається з перших років її життя.
Чи усім дітям повинен подобатися спорт? Усім! Питання тільки в тому, щоб правильно підібрати вид занять. Придивіться до дитини. Напевно, у її повсякденному житті переважає той чи інший тип фізичного навантаження. Адже знайти спорт, який припав до душі, неважко, а кожному з батьків необхідно зрозуміти тільки одне: дитина зовсім не зобов’язана ставати професійним спортсменом.
Необхідно серйозно задуматися над тим, як виховати свою дитину не лише розумною, а й фізично здоровою. Для цього потрібно привчати дитину до спорту.
Ранкова гігієнічна гімнастика позитивно впливає на увесь організм дитини в будь-якому віці. Як правило, діти охоче займаються ранковою гімнастикою разом із батьками, головне – контролювати інтенсивність навантаження з урахуванням віку та фізичного розвитку малюка, а також постійно проявляти фантазію і, час від часу, урізноманітнювати вправи. Ранкову гімнастику з дітьми бажано проводити на свіжому повітрі.
При виконанні дитиною вправ потрібно навчити її правильному диханню, а потім постійно контролювати його. Малюк повинен дихати глибоко, рівно та спокійно, роблячи повний видих. У більшості вправ є вказівки, коли робити вдих, а коли видих. Жодні ліки не допоможуть дитині так, як послідовні та систематичні заняття фізкультурою.
Сім’ю зміцнюють не лише спільні справи й турботи, будні, наповнені корисним змістом, а й спільне дозвілля та відпочинок. Тому науковці розцінюють час, проведений разом, не лише як важливий засіб виховання дитини, але й як засіб зміцнення здоров’я усієї сім’ї.
Доведено, що рухливі ігри та фізичні вправи мають значний вплив на нормальний ріст дитини, розвиток усіх органів і систем, а якщо ці заняття проводяться на свіжому повітрі, то й на загартування організму. Правильно проведені фізичні вправи сприяють розвитку таких позитивних якостей, як самостійність і самовладання, увага та вміння зосереджуватися, спритність і мужність, витривалість тощо. Для здоров’я дитини дуже важливо, коли вона навчиться, як буде виконувати і чи зможе правильно використовувати рухові дії у грі або в повсякденному житті. Своєчасний розвиток основних рухових навичок так само важливий, як і своєчасний інтелектуальний розвиток дитини, наприклад, розвиток мовлення.
Саме тому ще з раннього дитинства потрібно навчити малюка вести здоровий спосіб життя. Його основні компоненти: раціональний режим; систематичні фізкультурні заняття; використання ефективної системи загартовування; правильне харчування; сприятлива психологічна обстановка в сім’ї.
Сім’я багато в чому визначає ставлення дітей до фізичних вправ, їхній інтерес до спорту, активність та ініціативу. Цьому сприяють близьке емоційне спілкування дітей і дорослих у різних ситуаціях, природно виникає їхня спільна діяльність,
Особистий приклад батьків, спільні фізкультурні заняття, здоровий спосіб життя – головні складові успіху фізичного виховання в сім’ї.
|